Duchovní propast - Prolog

11. března 2018 v 9:14 | Janey Trafy |  Duchovní propast
Prolog - Co je Duchovní propast?Pluli jsme se Sunny mořem. Log Pose nám ukazoval směr, kterým jsme se řídili. Nami studovala mapu. Chopper byl blízko ní, protože zrovna neměl co na práci. Já si četla. Zoro pochrupoval na palubě. Janey trénovala boj s katanou s Cori a Daiki je sledoval. Sanji dělal jídlo a Luffy s Usoppem lovili něco dalšího k jídlu.
"T-to není možné." vykřikla Nami. Odvrátila jsem zrak od knížky a podívala jsem se na Nami. Její křik přivolal na palubu všechny. "Musíme na ostrov Duchovní propast." dostala ze sebe. Chvilku jsem přemýšlela, než jsem si vzpomněla, kde jsem ten název slyšela.
"Vážně? Duchovní propast? To jako duchové?" začaly Luffymu zářit očka, aniž by věděl, co ten název znamená, nebo ostrov přináší.
"Ten tam rozhodně chce jít." vykřikla Janey, Zoro, Usopp a Franky na jednou. Já se nad tím pousmála, ale co jsem znala ten ostrov z vyprávění, tak je lepší se mu obloukem vyhnout.
"T-to nemyslíte vážně, že ne?" vyděsila se ještě víc Nami.
"Jestli nemusíme nabíjet Log Pose, tak tam nemusíme, ne?" zeptala se Janey, a ne že by tam nechtěla, nebo se bála, ale myslela na Nami, která se bála.
"M-musíme." dostala ze sebe Nami.
"Jo, tak hold omrkneme ostrov Duchovní propast." pokrčila rameny Janey.
"Kdy tam dorazíme?" zeptala jsem se Nami.
"Zítra ráno." odpověděla mi Nami.
"Něco vám musím říct." řekla jsem směrem ke všem a zaklapla jsem knížku. Všichni se otočili směrem ke mně. "Pojďme dovnitř." vybídla jsem je, protože jsem věděla, že to chce slyšet i Sanji a ten zrovna vařil. Všichni pochopili můj záměr, tak jsme se naskládali v kuchyni u jídelního stolu

Počkala jsem až se všichni usadí a budou poslouchat. Chtěla jsem se ještě napít, ale to bych napínala ostatní až moc. Nadechla jsem se a začala mluvit.
"Před deseti tisíci lety na ostrově Bones, žil člověk, který se snažil tento ostrov chránit. Ale lid mu nadával, proklínal, nenáviděl. Ale on přesto je měl rád a snažil se jakkoliv pomoci. Děti se mu posmívaly. I kvůli jeho vzhledu. Barva jeho obličeje byla bílá. Ostré zuby, jako nějaký upír. Oči jako modré studánky. Nos měl placatý. Uši do špičky. Ale nikdy si na obličej nic nedával. Žádnou masku, šátek, prostě nic. Chodil po světě tak, jak byl narozen. Byl ještě holohlavý. Ale jednou se zamiloval do krásné dívky. Jenže ta dívka si s ním jenom zahrávala. Říkala mu, utěšující slova, jak je krásný, jak ho miluje, ale když se pokusil o něco víc, tak se stáhla do sebe. On si myslel, že není připravená, aby do ni mohl vniknut. Jenže se šeredně pletl. Jednou šel do hospody si pro pivo. Cestou narazil na milenecký pár, jak si to spolu venku u stromu rozdávají. Pousmál se. Těšil se až něco takového zažije se svou dívkou. Ale když se pozorně zadíval na tu dívku, poznal, že to je jeho přítelkyně, jeho jediná láska. Dostal takový vztek, protože nevěru, lhaní nesnášel ze všech nejvíce. Proklel celou vesnici, celý ostrov a milenecké páry, manželské páry zabíjel, jakmile je zahlédl. Ale nejdřív, než je zabil museli projít třemi zkouškami. Když uspěli, nechal je být, ale pokud zkouškou neprošli, tak je nechal zabít. Oba dva. Ostrov později přejmenovali na duchovní propast, protože duch tohoto muže stále chytá a zabijí milenecké páry. A to i dodnes se lodě tomuto ostrovu vyhýbají jako čert kříži." dovyprávěla jsem jim příběh o tomto ostrovu.
Chvilku panovalo ticho. Až teda na vařené suroviny, na pánvi Sanjiho. Ten celou tu dobu poslouchal i vařil.
"Tak to chci vidět." ozval se po chvíli Luffy. Všichni se na něho podívali.
"T-to nemyslíš vážně, Luffy." zděsil se Usopp.
"Nikdo ho nepřesvědčí o omylu." řekla Janey chladně, ale bylo z toho cítit, jak sálá po dobrodružství.
"Tak hlasujeme. Kdo chce na ten ostrov?" rozhodla Cori. Všichni až na Usoppa, Chopper, Brooka a Nami všichni zvedli ruce. "Tak je rozhodnuto." dodala a ušklíbla se.
"A jdeme všichni." dodal Luffy, jako správný kapitán. Usopp, Chopper, Brook i Nami byli bílí strachy. Já bych se tomu ostrovu taky nejraději vyhnula, ale kam jde Zoro, jdu taky.
"Nebojte, tady nejsou zamilovaní páry, tak nás ta kletba ani nepotká." ušklíbla se Janey. A to se šeredně pletla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama